istanbul su arıtma teknik servisi 

tüketme suyu ile  ilgili akıllardaki  soru işaretleri hale bir problem olarak devam ediyor . Vatandaş su arıtma cihazlarına ilgi vermeye devam ediyor . tüketiciler  damacanadan elde edilen suya ilgi göstermiyor . şebekeden akan suya güven  arttı ama onun da tadı  sevilmiyor. Bu sebepler dolayı su filtreleme makinelerinin kullanımı arttı. arıtılmış suyun tat bakımından yapay olmayan kaynak suyundan farkı yok. Bu cihazları cazip kılan çeşitli deneyler var. Bu konu için bilirkişi görüşleri ve halka danıştık. Aşağıda türlü görüşleri kısaca ele aldık

memleketimiz, insan sağlığını hiçe sayan damacanadan çıkan su üreticilerini konuşuyor. Biz de beslenme uzmanları ve doktorlara, 'su tercihlerini' sorduk. bazı arıtma cihazıyla şebeke suyu  kullanıyor, kiminin tercihi ise cam şişeler ve maden suyu
sıhhat Bakanlığı'nın, sağlığı tehdit eden damacana suyu isimlerini deşifre etmesinin yankıları sürerken, günde su ihtiyacımızı nasıl karşılamamız gerektiğiyle alakalı de tartışmalar alevlendi. aHaber'in ortaya çıkardığı skandal sonrası yorum oluşturan kimi sıhhat uzmanları damacanadan elde edilen su alanına cam şişeleri tercih etmek gerektiğini kimiyse su arıtma makineleri yardımı ile şebekeden akan suyun  arıtılıp içilebileceğini savunuyor. işte uzmanların evlerindeki tercihleri: 


 Doç. Dr. Ahmet Molla : Ben evimde yaklaşık 5 yıldan beri su arıtma sistemine sahibim. musluk suyunu  bu sistemden süzerek elde ettiğim suyu hem içmek adına hem de çay ve yemeklerde gönül ferahlığı ile kullanıyorum. Zira suyun niteliğini istediğim zaman ölçerek de görebiliyorum. doğal ki bu sistemin periyodik bakımlarının tertipli olarak yapılması ihmal edilmemelidir. 


Ali Uzmancı : Ben güvenilir marka şişelenmiş 5 litre olan büyük su ve şişede mineralli su kullanıyorum. Yemeklerde şişelenmiş, sofrada hem şişelenmiş hem mineralli su bulunduruyorum. Asla telefonla su istasyonlarından açıkta yahut kendi şişeleme yöntemleri ile yapılmış su almam. Pet yahut cam şişede bir kez kullanılıp atılan saygı duyulur marka su ve maden suyu (mineralli su) kullanmanızı öneririm. bu sayede mikrobiyolojik read more şekilde boşalan bir damacana ile elde edilen suya  yine su konulması riskini minimize etmiş oluyorsunuz. 

 Uzm. Dr. Veli Yılmaz (sıhhatli yaşam Uzmanı): şu an arıtma suyu içiyorum. Hem meslek tarafında hem evimde arıtma cihazım var. Filtresini kontrol ediyorum. Bu sorun netleşene kadar imkânı olanlar evlerine iyi ve saygı duyulur bir filtre makinesi taktırabilirler. günlük en yetersiz 2 şişe cam şişede maden suyu kullanılabilir. Maça gittiniz, arabayla yoldasınız, arabada oruç açacaksanız küçük pet şişeler tüketilebilir. Suların çok satıldığı, hızlı sürkülasyonun olduğu tarafdan pet şişe alın. Beklememiş, yeni olsun. 

 Ayşe Aydın inam (bilirkişi Diyetisyen): Evimde damacana ile elde edilen suya  olarak aldığım suları, dışarıda ise cam şişe suları tercih ediyorum. Evde iyi bir arıtma makinesi bulunuyorsa da sularınızı cam şişelerde saklayabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *